Proces projektowy

Zobacz jak przebiega proces projektowy w moim biurze lub zjedź niżej, aby poczytać o poszczególnych etapach

Mobirise

Etapy projektu, czyli jak przebiega współpraca

Etapy dotyczą pełnego procesu projektowego. Nie wszystkie etapy wchodzą w skład danej oferty. W oparciu o ofertę wybieracie wariant, który w danej chwili potrzebujecie. Podstawę każdego projektu stanowi analiza potrzeb, układ funkcjonalny i przestrzenny model pomieszczeń. Zapewniam również jedną wizytę na budowie lub w sklepie, niezależnie od wariantu, który wybierzecie.

1

Organizacja

Po zaakceptowaniu oferty i warunków umowy umawiamy się na spotkanie. Do tego czasu wyznaczam Wam zadanie domowe: wypełnienie ankiety z listą pytań, która pozwoli mi lepiej poznać Wasze potrzeby.
2

Analiza potrzeb, czyli poznajmy się

Naszą współpracę opieram na szczegółowej ankiecie, zwracającej uwagę na wiele aspektów projektowych. Dzięki niej poznaję Wasze potrzeby i oczekiwania. Ankietę uzupełniłam o zdjęcia omawianych przykładów tak, żeby ułatwić Wam odpowiedzi na pytania. Nie wszystkie odpowiedzi muszą zostać uzupełnione od razu - rzeczy, które wymagają przemyślenia omówimy na spotkaniu. 
3

Spotkanie

Jeżeli w zapytaniu ofertowym otrzymałam od Was rzut mieszkania i wypełniliście ankietę, już na pierwszym spotkaniu projektowym jestem w stanie przedstawić Wam propozycję 2 szkicowych układów aranżacyjnych pomieszczeń, pokazanych na płaskim rzucie z góry. Takie rozplanowanie ułatwi nam omówienie założeń z ankiety. Jest to baza wyjściowa dla dalszego planowania układu w formie modelu przestrzennego 3D. Model powstaje w oparciu o rzut i wytyczne, które zostały omówione na spotkaniu. Nie martwcie się, jeżeli nie macie jeszcze rzutu swojego mieszkania. Waszą aranżację zobaczycie trochę później, po wykonaniu inwentaryzacji.
4

Inwentaryzacja, czyli mierzymy

Aranżacja wnętrza powstaje w oparciu o inwentaryzację czyli pomiary wnętrz. Jeżeli inwentaryzacja nie jest możliwa np. mieszkanie lub dom są dopiero w trakcie budowy, opracowanie koncepcji przebiega w oparciu o dokumentację dostarczoną przez dewelopera. W przypadku zdalnej współpracy, przekazuję wytyczne jak wykonać pomiary wnętrza.
5

2 W 1, czyli budujemy układ funkcjonalny w przestrzeni

Dzięki informacjom uzyskanym z ankiety i spotkania, będziemy mogli przejść od razu do modelu 3D, który ułatwi orientację w przestrzeni Waszego przyszłego wnętrza. Model pokazuję w postaci obrazów z programu graficznego lub "oprowadzki" po mieszkaniu, gdzie na spotkaniu stacjonarnym lub zdalnym okręcam bryłę omawiając wprowadzone rozwiązania. Jeżeli prace nad projektem przebiegają sprawnie, na tym etapie mogę już wstępnie zaproponować kolorystykę. Projekt zmian deweloperskich kończy się na etapie modelu przestrzennego i jest podstawą dalszego opracowania rysunków dla dewelopera.
Przykład modelu możecie zobaczyć: TUTAJ
6

Wizualizacje pomieszczeń, czyli o krok od zamieszkania

Wizualizacje pokazują rozwiązania materiałowe, wykończeniowe i oświetleniowe, pozwalające na ocenę końcowego klimatu wnętrza. Przedstawiają widoki perspektywiczne na dane pomieszczenie. Przed wykonaniem końcowych wizualizacji prezentuję Wam wnętrze w postaci obrazów z programu graficznego lub kolejnej odprowadzki w przestrzeni. Dzięki temu możemy na bieżąco omówić założenia i ustalić rzeczy do ewentualnej korekty. Projekt koncepcyjny kończy się na etapie wizualizacji. Otrzymujecie ode mnie linki do produktów, na podstawie których możecie zamówić produkty lub znaleźć dla nich zamienniki.
7

Rysunki instalacji i wykonawcze

To pakiet rysunków, pozwalających na wprowadzenie zmian deweloperskich/wykonawczych na etapie budowy lub remontu i przeprowadzenia dalszych prac wykończeniowych. W skład rysunków deweloperskich wchodzą rzuty z oznaczeniem zmian ścian działowych i zabudów gk, rozmieszczeniem punktów instalacji elektrycznej i oświetlenia, rozmieszczeniem punktów instalacji sanitarnych i centralnego ogrzewania, sufity podwieszane. Rysunki wykonawcze obejmują: rzuty z oznaczeniem stolarki drzwiowej, okładzin ściennych, okładzin podłogowych, rozwinięcia widoków ścian pomieszczeń z objaśnieniami, w tym rozkład płytek łazienkowych, rysunki zabudów stolarskich na wymiar. Pomagam także w koordynacji przyłączy rekuperacji względem zmian w projekcie. Przykład opracowania możecie zobaczyć: TUTAJ
8

Kosztorys i lista prac dla wykonawcy

Kosztorys opiera się na ustalonym początkowo budżecie. Opracowywany jest równolegle z projektem co pozwala na bieżącą weryfikację wydatków. Zawiera linki do produktów, ceny i ilości materiałów potrzebnych do zamówienia. W przypadku projektu koncepcyjnego i zmian deweloperskich otrzymujecie ode mnie szablon kosztorysu do samodzielnego uzupełnienia, który ułatwi Wam kontrolę wydatków. Dla projektu wykonawczego przekazywana jest również lista prac dla wykonawcy. Pomoże Wam kontrolować wdrażany projekt: dzięki niej będziecie wiedzieć jakie prace zostały wycenione, na co się umawialiście i co już zostało wykonane. 
9

Wizyta na budowie lub wspólne zakupy, czyli działamy!

W ramach projektu zapewniam jedną wizytę na budowie. To od Was zależy, w którym momencie ją wykorzystacie. Może to być wspólne spotkanie z wykonawcą i wdrożenie go do projektu. A może zależy Wam na wspólnych zakupach materiałowych? Jestem do dyspozycji po wcześniejszym ustaleniu terminu. O wizycie w sklepie przeczytaj: TUTAJ

Architekt Wnętrz Śląsk, Architekt Wnętrz Tychy, Projektant Wnętrz Śląsk, Projektowanie Wnętrz Online, Projektant Wnętrz Tychy
© 2023 Szczęśliwe Wnętrza

Create your own site - Find more